Svenska Tyska Polska
söndag den 19 november 2017

News

 

Sweden: POLIMA AB, Industrigatan 23, Box 8, SE-574 21 Vetlanda  |  VX: +46 (0)383-595 00  |  Fax: +46 (0)383-595 99  |  Officetime: 8.00-12.00, 12.45-16.30

Polen: POLIMA Sp. z o.o, PL 82 500 KWIDZYN, GURCZ 35, Polen  |  Tel +48-552-75 77 31  |  Fax +48-552-75 77 38 |  Officetime: 07.00-15.00

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Soliditets värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Soliditets databas.

Sweden


POLIMA AB, Industrigatan 23, Box 8, SE-574 21 Vetlanda
Vx: +46 (0)383-595 00
Fax: +46 (0)383-595 99
Officetime: 8.00-12.00, 12.45-16.30

Click on the names for more info!
Pontus Hellerstedt CEO +46 (0)383-595 01

Pontus Hellerstedt

CEO Telefon: +46 (0)383-595 01 Mobil: +46 (0)70-398 81 05 pontus.hellerstedt@polima.se www.polima.se
Torgny Sander Sales Scandinavia +46 (0)383-595 97

Torgny Sander

Sales Scandinavia Telefon: +46 (0)383-595 97 Mobil: +46 (0)70-521 71 65 torgny.sander@polima.se
Kent Halje Logistics/inside sales +46 (0)383-595 02

Kent Halje

Logistics/inside sales Telefon: +46 (0)383-595 02 Mobil: +46 (0)70-533 53 65 kent.halje@polima.se

Poland


POLIMA Sp. Zo.o,Gurcz 35, 82-500 Kwidzyn, Polen
Tel: +48-552-75 77 31
Fax: +48-552-75 77 38
Officetime: 07.00-15.00

Click on the names for more info!

Jan Stremel Plant Manager Poland +48 604 298 157

Jan Stremel

Plant Manager Poland Telefon: +48 604 298 157 Mobil: +48 604 298 157
Dominika Wilk Market and logistics services +48 604 298 168

Dominika Wilk

Market and logistics services Telefon: +48 604 298 168 Mobil: +48 604 298 168 dominika.wilk@polima.pl

Austria


Click on the names for more info!

Michael Fuchs ACAT +431979347314023

Michael Fuchs

ACAT Telefon: +431979347314023 Besöksadress: Applied Chemicals Handels GmbH Postadress: Vienna - Austria michael.fuchs@acat.com

Finland


Click on the names for more info!

Petri Grandell FINLAND- Oy Brynolf Grönmark AB +358-9-859950

Petri Grandell

FINLAND- Oy Brynolf Grönmark AB Telefon: +358-9-859950 Mobil: +358-40-55 88 951 petri.grandell@gronmark.fi www.gronmark.fi

France


Click on the names for more info!

Rebecca Weyer ORTH SAS- Groupe PGS +33-388 59 10 59

Rebecca Weyer

ORTH SAS- Groupe PGS Telefon: +33-388 59 10 59 rebecca.weyer@groupepgs.com

Germany / Holland / Belgium


Click on the names for more info!

Gerlien Berger Joraplugs +31 (0)341 262775

Gerlien Berger

Joraplugs Telefon: +31 (0)341 262775 Besöksadress: De Buntezoom 42 Postadress: 8071 TT Nunspeet, Holland gerlien@joraplugs.com www.joraplugs.eu

India


Click on the names for more info!

Mr Prabhat Bhattamishra Pepco Machinery Ltd. +91-3324 36 04 14

Mr Prabhat Bhattamishra

Pepco Machinery Ltd. Telefon: +91-3324 36 04 14

Italy


Click on the names for more info!

Dario Colombo +39 0321 432358

Dario Colombo

Telefon: +39 0321 432358 Mobil: +39 338 3901060 Besöksadress: Via Monte San Gabriele, 52/i Postadress: 28100 NOVARA rpd@colombodario1.191.it

Switzerland


Click on the names for more info!

Jasmin Thalmann Team Assistant Paper Technology for Switzerland +41 61 28282-92

Jasmin Thalmann

Team Assistant Paper Technology for Switzerland Telefon: +41 61 28282-92 Besöksadress: Applied Chemicals Handels GmbH Postadress: Basle – Switzerland Jasmin.thalmann@acat.com